Dokud se soukromým podnikatelům v jejich byznysu daří, nemohou si tito stěžovat. Dělají to, co je baví, a to tak, jak jim to vyhovuje, prakticky nikdo kromě dodavatelů, odběratelů a státu na ně nemá vliv a jsou tak v mnoha ohledech zcela svými pány, nikdo jim neříká, kdy a co mají dělat, a také jim nikdo nestanoví plat, který by byl fixní a bez možnosti růstu.
Takže jsou podnikatelé někdy svobodní boháči. Ovšem to skutečně jenom tehdy, když se jejich byznysu daří. Jakmile se tu totiž situace obrátí, jakmile se dařit přestane, jsou na tom takoví soukromníci klidně i daleko hůře než zaměstnanci či kdokoliv jiný. V tu chvíli nemusí mít třeba ani na holé živobytí, v tu chvíli se mohou dokonce propadat do dluhů a jejich firma jde ke dnu, nemaje třeba ani peníze na své udržení se v chodu.
Jenže co když se to právě takto zvrtne? Co když se podnikatel dostane do dočasné svízelné ekonomické situace, s níž se nedokáže vlastními silami a prostředky vypořádat?
V takových časech to nejednou dokáže zachránit už jenom dobře zvolená a také získaná půjčka. Podnikatelská půjčka, jež se do takového podniku investuje a s jejíž pomocí se tak podaří se s panující krizí vypořádat.
Jenže kde půjčí podnikateli, který je v krajně nezáviděníhodné situaci, který nemá dost možná žádné zisky, ale jenom ztráty?
Takovým pomocníkem se může nejednou stát už jenom nebankovní společnost a touto poskytovaná americká hypotéka bez registru. Právě u takové hypotéky totiž nevadí, že má podnikatel jenom nízké příjmy, respektive špatně vypadající daňové přiznání, že má nějaký ten záznam v registrech dlužníků, který mu kazí reputaci, že má tu ten a tu onen další problém. Tady se totiž dá nemovitost do zástavy, a když se i prokáže, že dotyčný bude schopen splácet, je vše na nejlepší cestě k získání peněz, jichž je k odstranění nedostatků nezbytně zapotřebí.